Teknoloji

Aşırı Yük İle Yavaşlayan Bilgisayarlarınız Hızdan Uçacak!

Neler Var?

  • YAVAŞLAYAN BİLGİSAYARIMI NASIL HIZLANDIRA BİLİRİM?
  • SSD DİSK FİYATLARI NE KADAR? KAÇ GB’LIK BİR SSD TERCİH ETMELİYİM?
  • SSD DİSK VE HDD HIZ KARŞILAŞTIRMASI

Eski bilgisayarınızın yavaşlığı sizi çileden çıkarıyorsa bu makale tam sizin için, yapmanız gereken tek şey eski HDD hardiskinizi yeni bir SSD disk ile değiştirmek olacak.

 

 

 

YAVAŞLAYAN BİLGİSAYARIMI NASIL HIZLANDIRA BİLİRİM?

yavaş bilgisayar

Zaman içeresinde eskiyen ve aşırı yük ile yavaşlayan bilgisayarlar kullanıcıları için tahammül sınırlarını zorlamaktadır. Bilgisayar ile gündelik işlerini halletmek ve İnternet’te vakit geçirmek isteyen kullanıcılar için SSD diskler hız anlamında tam bir çözüm sunuyor. HDD disklerin yazma ve okuma hızları düşük olduğu için bilgisayarlarda aşırı yavaşlık oluyor. Dakikalarca açılmasını beklediğimiz bilgisayarlar SSD disk ile bambaşka bir boyuta taşınıyor.

İster dizüstü ister masaüstü bilgisayarlarınızı hızlandırabileceğiniz SSD diskler kapasitelerine göre fiyatlarında değişiklik gösteriyor. Yeni bir bilgisayar almak yerine 150 Türk Lirası harcama yaparak elinizdeki bilgisayarı hayata döndürebilirsiniz. Yeni bir SSD disk aldıktan sonra onu bilgisayara takması çok zahmetli bir iş değil, sadece dakikalarınızı alacak bu işlem sizi oldukça mutlu edecektir.

SSD DİSK FİYATLARI NE KADAR? KAÇ GB’LIK BİR SSD TERCİH ETMELİYİM?

Kaliteli SSD Disk fiyatları ortalama 130 Türk Lirası ile disk kapasitesine göre 4.000 Türk Lirası arasında değişiyor. Günlük işlerinizi halletmek ve İnternet’te sörf yapan bir kullanıcı iseniz size 120 GB bir SSD disk yeterli olacaktır. Eski HDD diskinizi depolama amaçlı kullanırken, işletim sisteminizi SSD diske kurarak istediğiniz performansı alabilirsiniz. SSD diski dizüstü bilgisayarınıza takmak için bir adette SSD disk kızağı almanız gerecek ve bunun fiyatı 25 Türk Lirasından başlıyor.

SSD DİSK VE HDD HIZ KARŞILAŞTIRMASI

Etkiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir